Látkové plenky vám pomohou šetřit – Proč jsou dost možná lepší, než pleny jednorázové?

Látkové plenky vám pomohou šetřit – Proč jsou dost možná lepší, než pleny jednorázové?

Již před narozením miminka řeší mnoho maminek to, jaké plenky budou vhodnější. I když se častěji používají plenky jednorázové, ty látkové nezatracujte.

Látkové plenky vám pomohou šetřit – Proč jsou dost možná lepší, než pleny jednorázové?

Řada maminek je nadšená, že už nemusí požívat látkové plenky, z vyprávění naších maminek a babiček totiž víme, že praní látkových plen nebyla rozhodně žádná legrace. Ovšem doba se mění, a to ve všem. Takže dnešní látkové plenky už rozhodně nejsou stejné, jako kdysi bývaly. Mnohem lépe se perou, díky praní v automatické pračce se samozřejmě nemusí ani vyvařovat, ba dokonce ani žehlit. Přitom jsou pro děti vhodnější. Můžete díky nim šetřit, můžete se na ně spolehnout. Zkuste si to porovnat.

malé miminko

Pleny, které se dají i dědit

Pořízení látkových plen se může vyplatit i v případě, že plánujete více dětí. Látkové pleny mohou používat i další vaše děti, stačí je tedy nakoupit a správně udržovat. Ušetříte opravdu dost peněz, navíc vás nemusí trápit, kolik odpadu jedno dítko vyprodukuje. Přibližně v prvních dvou letech života totiž děti vypotřebují opravdu hodně plen. Každý den je to několik plen, které se neustále mění a vyhazují do odpadu. Látkové pleny se proti tomu jen vyperou a mohou se požívat dál. Počítejte s tím, že ze začátku je potřeba pořídit vícero kusů plenek. Investice se ale velmi brzy vrátí a to několika násobně.

látkové plenky

I pro dítě je to lepší

Dětské látkové pleny s potiskem https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/ jsou moderní, dítěti skvěle drží a údržba je rychlá. Nemusíte se bát, že budete prát denně, samozřejmě záleží na tom, kolik látkových plen budete mít v záloze. Pro dětskou pokožku jsou látkové pleny také vhodnější, jen je třeba pleny vyměňovat častěji, protože látkové plenky nesají tekutiny tak dobře, jako plenky jednorázové. Ty díky svému složení absorbují tekutinu mnohem lépe, ale pokud zrovna nepořizujete ekologické jednorázové plenky, nevyrábí se z přírodních materiálů.

Samozřejmě můžete obě varianty i střídat, což je mnohdy úplně to nejlepší. I tímto způsobem totiž ušetříte a snížíte množství odpadu. Navíc třeba na cestách jsou jednorázové plenky vždy tím lepším řešením.

About devene