i iv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Bez pískoviště by to nebylo ono

Představte si, že máte velkou okrasnou zahradu a část pozemku jste vymezili pro pěstování ovoce a zeleniny. Při svém projektování okolí vašeho domu jste však možná pozapomněli na pískoviště. Tuto velmi kreativní zábavu na dlouhé hodiny bychom neměli dětem upřít, pískoviště baví mnohdy i dospělé a stavět z písku různé stavby bývá zvykem i na mořském pobřeží.

hračky na pískovišti

Značnou výhodou písku je jeho zdravotní nezávadnost a v podstatě nulová náchylnost k nějakým alergiím a lze jej velice jednoduše proprat v čisté vodě a nechat vysušit na slunci. Pro zakládání dřevěného pískoviště s poklopem Eoshop Goodjump vám postačí běžný křemičitý písek, ovšem můžete sáhnout i po vyřazeném písku filtračním.

Na písku si můžete hrát i vy

Pískoviště mají v sobě cosi magického, co přitahuje i některé dospělé osoby. Možná je to tím, že písek je velmi tvárné médium, které za příznivých okolností drží tvar, takže mu můžeme propůjčit podobu podle formy anebo dle vlastní tvůrčí invence.

hraní na písku

Na pískoviště patří bábovičky

Tvarovat stavby z písku je velmi snadné, pokud máte vhodné plastové formičky. Můžete jimi napodobit drobné cihličky a z nich pak vystavět obdobu venkovského stavení, anebo si z formiček budete vytvářet různé figurky zvířátek a lidské postavičky. Tvarové možnosti písku jsou nekonečné a hrou na pískovišti se můžete bavit mnoho let. A možná, že vám pískoviště přetrvá až do doby, kdy vaše děti budou mít své vlastní potomky.

Pískoviště by mělo být kryté

Výhodné je, pokud je pískoviště vyrobeno ze dřeva a jeho součástí je i dřevěné víko. To může mít i podobu odklápěcích sedadel na protilehlých stranách, takže tím budete mít k dispozici další šikovnou vychytávku. Pokud bude písečná hmota zakryta, bude alespoň částečně chráněna před deštěm, silným větrem a také před volně pobíhajícími kočkami či hlodavci, kteří si z hrací plochy mohou vytvořit toaletu.