Lidé se odlišují od jiných živých tvorů tím, že používají peníze. A používají je natolik často a v takovém množství, že se dá oprávněně tvrdit, že bychom se my lidé bez peněz už nedokázali obejít. A kdyby dnes náhodou přestaly peníze platit, byl by to i definitivní konec naší civilizace.

Jenže zatímco peníze ve společnosti jsou a obíhají, je celá řada lidí, k nimž tyto nedoputovávají v takovém množství, v jakém by je tito potřebovali. Je celá řada lidí, kteří mají tu smůlu, že si dost nevydělávají. A pak nemají šanci zvládat své běžné nebo mimořádné výdaje.

čas jsou peníze

Ovšem tak to na světě chodí, taková je naše realita. A aby lidé, kteří mají málo, aspoň nestrádali, vynalezlo lidstvo třeba i půjčky. A lidé si tak v případě finanční tísně mohou pomoci aspoň tím, že si vezmou od někoho peníze, aby mu je pak vrátili ze svých budoucích příjmů. Což sice není zase až tak dokonalé řešení, ale přesto to řešení do určité míry je. Protože nikdo, kdo je ve finanční tísni, nemusí trpět, a později se stačí už jenom plánovaně omezit, aby bylo na splátky.

Ale ne každému z nás prospěje každá půjčka. https://cs.wikipedia.org/wiki/P%25C5%25AFj%25C4%258Dka A to mimo jiné i proto, že se podobná pomoc neposkytuje automaticky všem, a kdo ji chce získat, musí už předem přesvědčit o své ochotě a schopnosti splácet. A proto je docela běžné, že spoustě z nás pomůže už jenom americká hypotéka bez doložení příjmu FAHD. Protože u té se neignorují ti, kdo jsou na tom natolik zle, že by mohla být jejich schopnost splácet ohrožena.

čas jsou peníze

U takové nebankovní hypotéky uspějí i hodně problematičtí zájemci o půjčení si, a to díky tomu, že zde zaručují splacení půjčených peněz zástavou nemovitosti. Což jim dává naději vyhnout se zamítnutí žádosti kvůli příliš nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků. A zatímco by tak podobní lidé v bance neuspěli, tady se jim zřejmě zadaří. A získají peníze, aby mohli vést i nadále normální život.