V první řadě chceme upozornit, že pro takové případy je důležité vždy všechno zálohovat. V dnešní době, kdy flash disky či hard disky jsou za hubičku anebo existuje spousta možností cloudových uložišť, je nesmysl a velká nerozumnost nechávat důležité soubory jen na jednom místě, a to ve vašem počítači či notebooku. Uvědomte si, že žádný počítač či notebook vám nevydrží věčně a z rozbitého přístroje může být obtížné, ne-li nemožné vaše soubory zachraňovat.

Pokud se vám stane, že váš počítač takzvaně ? „umře“, hlavně nepanikařte. Zkontrolujte pohledem, co se mohlo s vaším počítačem stát. Zamrznul? Zkuste stisknout tlačítko restart? Z ničeho nic se vypnul? Mohl se vám například přehřát. Zkontrolujte dlaní teplotu a pokud ucítíte, že je až příliš vysoká, nehte počítač chvíli schladit a poté ho opětovně zkuste zapnout.

SYSTÉM

Počítač nereaguje na zapnutí a obrazovka zůstává černá. Zkontrolujte, zda máte zapojené všechny kabely v zásuvkách, zda není nějaký poškozený a podobně. Můžete zkontrolovat i to, zda vám fungují jiné přístroje doma, zda se nejedná o centrální výpadek proudu.

Jsou-li všechny kabely správně zapojené, zkuste je od skříně počítače odpojit a následně připojit. Nic tím nepokazíte a může to jen pomoci. Pokud se jednalo o krátkodobou chybu, počítač pravděpodobně začne fungovat.

POČÍTAČ

Pokud nic nepomáhá a vy nemáte s počítači žádné zkušenosti, nepouštějte se do žádných domácích oprav. Může se sice jednat o banalitu, ale neodborným zacházením ji můžete spíše zhoršit než tomu pomoci. Na internetu sice najdete návody na různé opravy, nicméně opravdu toto nedoporučujeme pro někoho, kdo počítačům vůbec nerozumí.

Raději proto vyhledejte odborníka, kde máte jistotu, že se váš drahocenný počítač dostane do rukou profesionálů. Pokud jste z Kolína či okolí, využijte cenově dostupné služby na vysoké profesionální opravy PC Kolín CSSKM.