Finančně se zajistit proti krizi není příliš těžké, pokud máte aspoň malý finanční přebytek a víte, jak investovat. Ale ani pokud nevíte, není to velká překážka, jen si budete muset pár věcí nastudovat. Zásadní je investovat do perspektivních firem, které budou v budoucnosti pravděpodobně generovat zisky, abyste své peníze náležitě zhodnotil. Neuváženou investicí můžete si můžete udělat narušit svůj vyvážený rozpočet a krize dostihne i váš.

Proč jsou investice lepší než spoření?

Pokud máte aspoň matnou představu o tom, jak zhodnocovat své finance, tak už jistě víte, že správná investice je pro vás výhodnější než spoření. Zatímco na spořícím účtu vaše peníze jen tak leží občas narostou o malý úrok, v případě investic vaše peníze mohou růst pravidelně a poměrně dost, třeba i více než inflace.

graf akcií

Přemýšlet, kde necháte své peníze odpočívat, je důležité. Spořící účet už jsme z nabídky vyřadili, stejně tak se v průběhu let stává stále méně výhodnou variantou stavební spoření, které možná ztratí podporu státu, potom by už bylo ze hry úplně.

Jaké investice mají budoucnost?

To je otázka, která nedá spát většině investorů. Je potřeba sledovat, jaká odvětví se prudce rozvíjí a naskakují na vlnu úspěchu. A samozřejmě také zhodnotit, zda po rychlém vzestupu nebude následovat rychlý pád.

Když se podíváme na trendy dnešní doby, výrazné změny nastanou na automobilovém trhu. Přechod od spalovacích motorů k elektromobilům značně zahýbá s produkcí největších automobilek světa. Jako vhodná investice se v tomto světle jeví Akcie General Motors, americké automobilové společnosti, o níž jste už mohli slyšet díky jejímu inovativnímu přístupu.

nabíjení elektromobilu

Společnost General Motors se zaměřuje na produkci automobilů budoucnosti, na ekologický a ekonomický dopad své produkce, na nové technologie. Pokud se rozhodnete investovat své peníze právě do jejich akcií, rozhodně neuděláte chybu. Kdo hraje podle pravidel budoucnosti, ten nemůže prohrát.