Konečně klid

Městský život s sebou nese jisté výhody, ale i úskalí a problémy. Jedním z nich je i zvýšená hladina hluku a čilý ruch. Dokážete si vybavit píseň Karla Gotta, kde se zpívá, cituji: „Je to nádherný chór, rámus z dílen i aut,… místo varhan a flaut.“? Skladba pochází z roku 1977, tehdy byl v Praze mnohem menší automobilový provoz a také tu žilo méně lidí, ulice nebyly tak přeplněné turisty a Praha byla celkově klidnější.

zahrada u mobilního domu

Někteří citliví jedinci však i tehdy Prahu vnímali jako úkaz, který nemá na venkově obdoby, bylo tu na ně příliš rušno a do Prahy se jezdili pouze dívat na starobylé památky a případně nakupovat zboží, které jinde nebylo dostupné. Co by teprve řekli o Praze dnes?

Lidé, kteří obětují městské pohodlí za klid venkova, si rázem uvědomí, že smyslem života není neustále něco nakupovat a navštěvovat zábavné podniky a restaurace, ve městě není možné mít takový kontakt s přírodou, jako na Vysočině nebo v Krušných horách, městský park je jaksi málo na to, abychom vnímali energii z prostředí a abychom se také dokázali zastavit, spočinout a nepřehánět to s pracovní aktivitou, která mnohdy hraničí s workoholismem.

voda na zahradě

Vlastní zahrada

Mobilní dům celoroční https://www.lavarohouse.cz/ je možné postavit i na rekreační pozemek, stačí k tomu nosné patky nebo základová deska a jistou možností je i náhrada stávající rekreační chaty, která již nevyhovuje vašim potřebám. Podstatné je, že tu máte k dispozici vlastní pozemek a na něm prostor pro pěstování ovoce a zeleniny, okrasných rostlin, skalniček, stromů a keřů. Vlastní zahradu oceníte například ve chvíli, kdy si jdete utrhnout z keříku zralé rajče, anebo nabídnete dětem zralé meruňky. Je to úplně něco jiného ve srovnání s návštěvou obchodu, kde si meruňky musíte vložit do nákupního https://www.econ.muni.cz/do/econ/soubory/katedry/kres/4884317/49720892/Szczyrba.pdf košíku s vědomím, že byly sklízeny nedozrálé, a že ani neznáte prostředí, kde rostly.