Každý máme rád jiné počasí a každý také různé počasí jinak vnímáme. Jsou lidé, kteří nesnáší sníh a zimu, pak jsou tu lidé, kteří na dovolenou jezdí lyžovat. Jsou lidé, kteří by za boha nešli na dovolenou k moři a pak tu jsou na druhou stranu lidé, kteří moře milují a zůstali by tam klidně i několik týdnů, protože horko a slané moře podle nich léčí rány nejen na těle ale také na duši. Každému vyhovuje naprosto něco jiného, a proto máme také každý rád úplně něco jiného. Výjimkou není ani počasí. Někdo déšť miluje, někdo déšť nesnáší.

kapky

Ti, co déšť milují k tomu mají hned několik důvodů. První je atmosféra, když prší. Je jako z pohádky a lidé si mohou doma užívat tuto atmosféru u televize, zachumlaní s dobrým jídlem a člověkem, kterého mají rádi nebo milují. Jedná se jim o výbornou atmosféru a o to, že nic nemusí dělat, protože venku vlastně prší a nebylo by co dělat. Mají důvod zůstat doma a nic nedělat. Obzvlášť v letních měsících, kdy je obrovské horko je déšť to pravé, co se zrovna hodí. Co ale když někam musíme jít a nemůžeme sedět doma v posteli s čajem v ruce a sledovat film? Co potom? Zde se mění z člověka, který déšť miluje na člověka, který déšť nesnáší. Právě proto, že když musí někam jít a vystoupit zpoza střechy kamkoliv, je celý mokrý, i když má deštník. Mnohdy totiž deštník nepomůže a jsme celí mokří, i když se celou dobu usilovně snažíme, abychom nebyli. Co si v takovém případě obléci?

déšť

Rozhodně nezapomeňte na ten deštník nebo pláštěnku. Existují stylové nepromokavé bundy, takže radíme toto, pokud se tedy jedná o déšť v chladnějších měsících. Pokud je to letní déšť, nevadí, když na sobě nebudete moc nic mít, alespoň vám nic nezmokne a budete možná i spokojení. Jako obuv zvolte nepromokavé boty třeba z kůže, nic látkového. Pokud máte, použijte stylové gumáky. Pokud nemáte například nepromokavou bundu, dá se také použít bunda kožená, která vlastně nepromokavá je.