Jak vybrat ten správný kočárek?

Jak vybrat ten správný kočárek?

Příchod nového dítěte do rodiny znamená, že si musíte pečlivě připravit výbavičku pro miminko. K tomu patří spoustu věcí, které byste měli před narozením zajistit. Mezi ně patří třeba oblečení, postýlka, pleny, lahvička, dudlíky nebo třeba právě kočárek. Kočárků je na trhu takové množství, že není divu, že spousta maminek vůbec netuší, jaký si má vybrat. To záleží ale samozřejmě na mnoho faktorech.

kočárek

Prvním faktorem, který byste měli vzít v úvahu, je váš rozpočet. Kočárky se pohybují v cenových kategoriích od několika málo tisíc až po desítky tisíc. Ty dražší mají lepší až nadstandartní výbavu, většinou i líbivější design a velmi dobrou a lehkou manipulaci. Ale i mezi levnějšími modely určitě najdete to, co vám vyhovuje. Vzhledem k plnému trhu se firmy snaží si navzájem konkurovat co nejlepšími produkty za co nejnižší ceny, což je pro vás výhoda.

Vezměte také v úvahu, kde se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat. Po nerovném terénu? Po městských ulicích? Budete ho hodně často převážet autem? K tomu byste měli kočárek přizpůsobit. Ne každý je vhodný na všechny typy terénu a vy samozřejmě chcete, aby se vám s kočárkem jezdilo co nejlépe. Kočárky se liší nejčastěji v typu kol.

kočárek

Nejlépe si dopředu vyzkoušejte, jestli vám vyhovuje způsob, jakým se kočárek skládá a jestli se s ním lehce manipuluje. A to zvláště, pokud víte, že budete potřebovat často kočárek skládat do auta. Pak sahejte po nějakém s lehkou skládací manipulací a který má po složení malé rozměry, abyste měli jistotu, že ho snadno naskládáte do každého auta. Co se týče manipulace, jsou skvělé sportovní kočárky, například sportovní kočárky s otočným sezením. Můžete si tak kdykoliv vybrat, jestli povezete vaše dítě po směru jízdy nebo v protisměru, a to je opravdu velká výhoda. Sportovní kočárky navíc poskytují miminkům velký komfort.

About devene