Jedním takovým prvkem je bezpochyby kůže. Kožené oblečení, kožené doplňky…to všechno můžete zařadit do svého šatníku bez obav, že byste působili staromódně.

Pozor, samozřejmě tu mluvíme o umělé kůži. Už dávno jsou ty časy pryč, kdy nejoblíbenější z těchto věcí byla pravá kůže. Dnešní doba je nakloněná spíše oblékání, při kterém nemuselo zemřít či trpět žádné zvířátko. Navíc, módní řetězce dnes umí udělat tak skvělé napodobeniny, že působí velmi věrně, jako opravdová kůže. Navíc jsou neporovnatelně levnější, což je pro vás další velké plus.

kožená bunda

Díky koženým doplňkům se i jinak nudný outfit může stát prudce módní inspirací. Kožených doplňků dnes seženete opravdu hodně, a nejen to. Na trhu, a to i v běžných řetězcích, máte na výběr velké množství koženkového oblečení. Pro dámy jsou to například kožené křiváky, kožené bundičky, kožené kalhoty nebo kožené sukně, které se hodně nosili především začátkem 21. století a nyní se opět vrací do módy. Velmi módní jsou i věci z džínoviny, na které jsou přidány koženkové prvky, jako třeba záplaty.

A to ani nemluvíme o kabelkách. Dnes u všech dívek i žen převažují ty z koženky, protože se tento materiál na jejich výrobu velmi osvědčil a vypadají stále skvěle. Nebudete mít tedy problém sehnat tu svou vysněnou. A seženete je opravdu ve všech cenových kategoriích.

kožené oblečení

Moderní jsou i šperky vyrobené z kůže. V posledních letech jsou třeba velmi moderní kožené náhrdelníky na stylu obojků, kterým se říká chokery. Ty ostatně seženete i z mnoha jiných materiálů. Pokud nechcete nic tak výrazného, můžete vyzkoušet třeba kožený náramek. Dámy seženou třeba i kožené čelenky a stuhy do vlasů. Stále velmi oblíbené jsou kožené pásky s různými ozdobnými sponami, které mohou skvěle doplnit váš outfit. Pánové si je mohou dát do kalhot, dámy s nimi ozdobit třeba volnější šaty.