Že se už nemůžete dočkat léta stráveného u moře, ale zároveň si také neumíte představit nic horšího, než je čas příprav před tím, než se vůbec dostanete do své vysněné destinace? Vyřídit všechny potřebné dokumenty, odjet na letiště včas, a hlavně sbalit se tak, aby nic nechybělo, není nic jednoduchého. Podle několika tipů ale své zavazadlo můžete sbalit tak, aby vám nic nechybělo a zároveň jste si na jeho převoz nemuseli vypůjčit alespoň dodávku.

přípravy na cestu

Sestavte si seznam

Možná se vám to zdá jako ohraná rada, která vám osobně stejně moc nepomůže, ale bez toho správného seznamu se na dovolenou vydat prostě prakticky nejde. Pokud totiž na něco zapomenete, budete muset daný předmět shánět až na místě, a to často nemusí být úplně nejjednodušší. S tím správným seznamem se také zbavíte toho, že s sebou do cílové destinace dovezete oblečení, o kterém vlastně ani nevíte, proč se v zavazadle ocitlo a nemáte šanci jej na místě využít.

Organizujte

Asi vám došlo, že pokud oblečení naházíte do kufru tak, jak vám přijde pod ruku, místo rozhodně neušetříte. Pokud ale nevlastníte zavazadlo o velké velikosti, budete muset nad umístěním každého kousku oblečení přemýšlet. Při organizací se vám budou hodit například sáčky se zipem, do kterých můžete roztřídit oblečení, či nádoby na kosmetiku. Ušetří mnoho prostoru a zároveň budete mít přehled o tom, co se vlastně kde nachází a zbavíte se přehazování oblečení a nepořádku v zavazadle.

rodina u moře

Balte se včas

Nakonec už je nutné jen zdůraznit, že pokud začnete s balením s dostatečným časovým předstihem, vyhnete se mnoha stresovým situacím. Není totiž nic horšího než pár minut před odjezdem zjistit, že vám vlastně polovina věcí chybí. Pokud začnete s balením dříve, budete také moci poslední dny před plánovanou dovolenou strávit v poklidu a připravovat se již doma na dny plné relaxace ve vámi vybrané cílové destinaci.