Když se pozorně zadíváte na obsah většiny turistických průvodců a vyhledáte si informace o Českých Budějovicích, budou vám předkládány zpravidla nejznámější a nejnavštěvovanější památky v historickém městském jádru. Bude se to nejčastěji točit kolem náměstí Přemysla Otakara II., městské radnice, černé věže a barokních domovních fasád. To je samozřejmě naprosto v pořádku a souhlasíme s tím, abyste prohlídku města začali právě zde, ale toto vám zabere jen pár hodin, co pak dál? Víte o tom, že levné ubytování v Českých Budějovicích vám nabízí mnohem víc, než co se dočtete v knihách?

soutok Malše a Vltavy v Českých Budějovicích

Soutok Malše a Vltavy – toto je pro některé z nás velmi oblíbené místo, dosahuje sem okraj rozsáhlého městského parku Stromovka a spolu s okolními stromy a vodní masou poskytuje obyvatelům krajského města poměrně příjemné prostředí pro rekreaci. Máte tu k dispozici plavecký bazén, atletický stadion, stezku pro cyklisty a in-line bruslaře, vedoucí až na Hlubokou nad Vltavou, a mimo jiné i bosonohý chodník u Dlouhého mostu.

České Vrbné – máte-li rádi vodní sporty, zavítejte do městské části České Vrbné. Je tu vybudován vodní slalomový kanál a k prohlídce vám doporučujeme i Přírodní rezervaci Vrbenské rybníky. České Vrbné se nachází v polovině cesta do Hluboké nad Vltavou a můžete výlet spojit s prohlídkou zámku a zámeckého parku. Pokud to tu neznáte, budete možná překvapeni, jak krásný kout přírody to je.

Český Krumlov

Blanský les – České Budějovice jsou ideálním výchozím bodem pro cyklistické výlety tímto směrem. Nenechte si ujít pohoří, které mnoho místních i vzdálených milovníků naší vlasti označuje za jednu z nejzajímavějších oblastí celé Evropy. Některé cyklostezky vás provedou překrásnými vyhlídkami do krajiny, z nichž se vám až může tajit dech. Na svých cestách byste neměli minout Kleť, Zlatou Korunu, Český Krumlov, Křemži, zříceninu hradu Dívčí Kámen a také Třísov, zejména část Nad Vsí, odkud je nádherný panoramatický pohled do blízkého i vzdáleného okolí.