Nemusíte být nijak manuálně zručný, abyste se občas nepokusili doma si něco opravit nebo smontovat. Je pár nástrojů, které by někde ve skrytu vaší skříně nebo ve sklepě neměly chybět. Nepotřebujete je každý den, ale měli byste je mít po ruce. Nikdy nevíte chvíli, kdy je budete nutně potřebovat.

nářadí

Kladívko.

Kladívko je jeden z nejběžnějších nástrojů v každé domácnosti. Hřebík na zavěšení obrázku snad zabíjel do zdi už každý a pokud nemáte aspoň maličké kladívko, těžko se vám to povede. Kladívko skutečně potřebujete, protože nikdo z nás nemá v bytě holé zdi.

Šroubovák

Povolený šroubek na nábytku, židli či nohy stolu, na kuchyňském náčiní, neutáhnete rukou, ale potřebujete šroubovák. Často se hodí tzv. křížový šroubovák, ale i obyčejným dotáhnete uvolněné šroubky a vruty. Šroubovák se také hodí, když např. v dětských hračkách, ale někdy i v budíku potřebujete vyměnit baterky. Můžete to zkusit i nožem, ale riskujete, že se vám ulomí špička nože.

Kleště

Pořádné kleště nebo francouzák, tj. nastavitelné kleště, oceníte, pokud se vám občas uvolní hadice od sprchy, nebo budete potřebovat dotáhnout vodovodní baterii. Kleště jsou také potřeba na vytažení už nepotřebných hřebíků ze zdi.

Vrtačka

Mít vrtačku už vám může připadat zbytečné, ale pokud bydlíte v paneláku, budete potřebovat nejen vrtačku, ale i sady vrtáků I-nastroje, protože do panelu hřebík nezatlučete. Musíte do něj vyvrtat díru, do ní zasádrovat hmoždinku a do té teprve našroubovat vrut, na který zavěsíte obrázek nebo fotku. V paneláku to se zavěšením na zeď není jednoduché.

nářadí

Mít doma toto základní vybavení není nutností, pokud máte za souseda domácího kutila, který rád s veškerými opravami pomůže. Nebo si můžete zavolat tzv. hodinového manžela. Ale přece jen, volat jej na každý obrázek, co si budete chtít pověsit na zeď, není to zbytečné vyhazování peněz? To přece zvládnete i sami.