Lidé už se pomalu učí mazat opalovacím krémem, aby se chránili před slunečními paprsky, které mohou spálit naši kůži a v ní i buňky, které se mohou natolik spálit a zničit, až se může vytvořit nádor, což by znamenalo rakovinu. Mnoho lidí tak raději použije opalovací krém, než aby měli rakovinu. Je to velký strašák, navíc na ni neexistuje lék (nebo možná ano a my to nevíme), a tak se lidé bojí, že se něco takového přihodí i jim. Navíc rakovina si vás opravdu nevybírá. Omotá kolem vás svá jedovatá chapadla a je jí jedno, jestli vám je dvacet, jestli máte obrovskou rodinu, kterou nemůžete opustit nebo jestli vám je padesát či nikoho nemáte.

sluneční brýle

Napadá lidi bez rozdílu. Všechny. Každého, kdo jí přijde do cesty. Rakovina je velmi bolestivé téma obzvlášť pro ty, kteří kvůli ní o někoho blízkého přišli. Každý se bojí, a tak se radši nějakým krémem namaže. Jenže je tu stále něco, na co skoro všichni zapomínáme. A to jsou oči. Dlouho se nosí sluneční brýle. Člověk by řekl, že se nosí proto, že je sluneční svit otravný a lidé to vymysleli proto, aby na slunci venku viděli, není tomu ale tak. Pokud si koupíte správné sluneční brýle, rozhodně to není uděláno jen proto, abyste na slunci viděli a mohli tak pohodlně řídit a podobně. Brýle mají totiž hned několik využití.

sluneční brýle

Proč bychom měli nosit sluneční brýle https://blog.luxbryle.cz/blog/proc-bychom-meli-nosit-slunecni-bryle-b33.html? Jedno z využití je ochrana před UV zářením. Je to škodlivé záření, díky kterému se opalujeme (v překladu spalujeme naše buňky a kůži zaživa) a kůže stárne, v druhém případě mohou vytvořit šedý zákal a různé nádory, jak bylo zmíněno výše. Je to zkrátka záření, které nám škodí a musíme se před ním chránit. Běžný pobyt na slunci nevadí, spíše pokud trávíte v létě celý den na slunci, musíte se chránit i slunečními brýlemi. Navíc jsou dobré na kolo proti muškám a drobnému hmyzu, který by vám jinak neletěl do očí. Také proti prachu a dalším nečistotám. Zkrátka se nepoužívají jen kvůli tomu, abyste viděli na slunci venku.