14. 8. 2022 0 Comments

S vlastní zahradou se dá dělat hromada věcí. Lidé, co zahradu vlastní jsou pány svého volného času. Mohou jít kdykoliv ven, jít si číst, zahrát si fotbálek nebo si jít zaplavat do bazénu. Lidé v bytech to mají o to těžší. Ven mohou jít pouze na veřejné prostory, nebo někam do podniků. Způsobů, jak si vyzdobit svou zahradu je mnoho. Každý z nás má rád něco jiného. Někomu se líbí, když je zahrada prázdnější, sem tam se nachází nějaký strom. Někdo se přímo vyžívá v pěstování květin nebo jiných okrasných stromků či rostlin.

Fantazii se meze nekladou a jelikož se jedná pouze a jen o vaši vlastní zahradu, je jen na vás, jak si ji vy sami uděláte. Na každé zahradě by mělo být místečko na relaxaci. To znamená nějaké místo na sezení se stolkem nebo jenom čistě místo, kde se můžete jen tak natáhnout a nic nedělat. Způsobů, jak si takové místo udělat je spousta. My doporučujeme vlastní pergolu.

pergola

Co to vlastně pergola je? Je to takový zahradní altánek, obvykle dřevěný. Mívá všechny strany otevřené, ale existují i takové s uzavřeným vnitřkem na studenější dny a noci. Pergola je perfektní pro letní období. Jste krásně ve stínu a ze všech stran na vás může mírně pofukovat vánek. Pergola cena není ani tak vysoká, jak by se mohlo zdát. Pokud si pořídíte pergolu přímo jenom pro sezení, neutratíte tak velkou částku. Jedná se o menší stavby, které k výrobě nepotřebují tolik materiálu a čas.

pergola

Když už se rozhodnete pro pergolu větších rozměrů, měli byste pro ni najít využití. Je vcelku populární si pod ní nechat udělat takový BBQ koutek. Tedy nějaký gril, pořádné sezení pro více lidí v případě větších oslav nebo návštěvy. Myslete na to, že gril by pod pergolou nebo jakýmkoliv jiným částečně uzavřeným prostorem měl být elektrický nebo plynový. Klasický gril na uhlí a dřevo by mohl způsobit vznik velkého množství kouře a sazí, kterými si můžete zkazit povrch pergoly nebo ohrozit osoby sedící uvnitř.