Možností investování je opravdu hodně. Můžete investovat do dluhopisů, akcií, kryptoměny, zlata, umění…anebo právě do nemovitostí. Ti, kteří si zakoupili nemovitost třeba před pěti nebo deseti lety a nyní ji prodávají za účelem zisku si musejí mnout ruce. Od té doby se ceny nemovitostí mnohonásobně zvýšili, a tudíž jim peníze, které do ní investovali nejen že neztratili na hodnotě vlivem inflace, ale ještě se jim na tom podařilo vydělat. Vzhledem k tomu, že se nepředpokládá, že by se v nejbližších letech ceny na trhu nemovitostí hnuli nějak výrazně dolů, je stále velmi dobrou volbou investovat do nemovitosti.

nemovitost

Hledejte ale takovou, u které se vám investice opravdu vyplatí. Také podle toho, jaké máte finanční možnosti. Uvědomte si, že nestačí nemovitost jen koupit a nechat ji deset let jen tak stát a pak ji najednou prodat. Musíte se o ni pravidelně starat, udržovat ji a dohlížet, aby se vám z ní během těch deseti let nestala ruina. Zamyslete se také, jestli je v dnešní době dobrý nápad kupovat nemovitost, u které budete muset udělat rozsáhlou rekonstrukci. Při dnešních cenách materiálů je to spíše nevýhodné.

moře

Nemovitost samozřejmě nemusíte nechat jen tak stát, ale můžete ji pronajímat, než se rozhodnete ji prodat. Takto budete vydělávat na nájmu, který vám budou nájemníci platit. Má to ale také svá rizika, proto není divu, že se někteří lidé drží raději od pronajímání stranou. Najít spolehlivé, dlouhodobé nájemníky je dnes docela umění. Někteří vám z ničeho nic zmizí před zaplacením nájmu, jiní vám můžou zase poničit vybavení bytu. Ale samozřejmě to není pravidlem.

Zajímavou možností pro vás může být investování do nemovitostí v zahraničí. Pokud si vyberete nějakou lokalitu u moře, můžete ji za pár let prodat jako letní sídlu někomu, kdo po něčem takovém touží. Do té doby budete mít třeba místo, kde můžete trávit letní dovolené. Reality u moře jsou v dnešní době poměrně spolehlivým způsobem investice, když si vyberete zemi, která je ekonomicky stabilní a dlouhodobě oblíbená jako turistická destinace.