O výhodách plotu z betonových tvárnic

O výhodách plotu z betonových tvárnic

Dobře vypadá

Ploty z betonových tvárnic rozhodně nemusí být pouze šedé, jednotlivé bloky se odlévají v několika barevných variantách a mnohé z nich vytváří až luxusní vzhled. Kupříkladu dáte-li přednost červeno hnědým tvárnicím, lze spáry mezi nimi vyzdobit kontrastní spárovací hmotou např. v šedobílé barvě, a výsledný dojem nebude rozhodně fádní. Červenohnědá barva oplocení dobře vynikne v kombinaci se zeleným trávníkem, okrasnými dřevinami a kvetoucími rostlinami a vaše zahrada získá velmi zajímavý ráz.

betonový plot

Je robustní

Rozměry i materiál tvárnic jasně deklarují, že půjde o velmi pevné a robustní zdivo. Máte pak jistotu, že postavíte kompaktní oplocení, odolné vůči všem povětrnostním vlivům, jako je déšť, sníh, led a námraza, prudké slunce a extrémní vysoké i nízké teploty. Životnost betonového plotu bude přesahovat několik desítek let.

rostliny na plotě

Lze jej kombinovat s dřevem

Z betonových tvárnic zhotovíte pouze spodní sokl, doplněný o boční sloupky, a mezi ně pak můžete vkládat dřevěné svislé plotové latě. Ty mohou být pochopitelně i vodorovné, anebo mohou být překládané pod úhlem 30 stupňů přes sebe. Namísto dřeva lze také využít kované ocelové mříže. Betonové tvárnice umožňují vytvářet nepřeberné množství kombinací o různých výškách spodního soklu i o různých šířkách mezi jednotlivými sloupky.

Popínavé rostliny

Zídka z betonu je ideální společník pro popínavé rostliny. Můžete jimi oplocení vyzdobit na mnoha místech a vytvořit zajímavé řešení např. u některých zahradních zákoutí, např. pergol či altánů.

Rostliny se mohou pnout od země směrem vzhůru, což je typické např. pro břečťan, ale můžete na plot zavěsit i pnoucí rostliny z truhlíků, např. lichořeřišnice, petúnie, surfinie nebo begónie. Plot s okrasnými rostlinami zajímavě ožije a nebude vám alespoň připadat pouze jako kus betonového zdiva.

About devene