Pokud se spolu baví dva lidé, kdy jeden člověk pochází z bohaté rodiny a může si všechno dovolit, protože mu všechny věci zaplatí jeho rodiče a to s člověkem, který bohužel bohatou rodinu nemá a všechno si musí kupovat sám, uvidíte ten velký rozdíl. Ti, kteří si mohou všechno dovolit, mívají často opravdu nos nahoru a mluví oproti člověku, který si na všechno musí vydělat sám, velice povrchně. Ty rozdíly, které se dají najít, jsou zřetelné. Budou zejména v komunikaci a také v tom, co bude mít daný člověk zrovna na sobě.

dům a auto

U bohatých lidí je více než jasné, že by si na sebe nikdy nevzali tričko, které není značkové. Ti, kteří jsou chudší, moc dobře vědí, že se dají dané peníze zainvestovat do něčeho jiného a že si s obyčejnými věcmi, které nemají žádný potisk a stejně vypadají dobře, vystačí.

Lidé, kteří jsou chudší, si uvědomují hodnotu peněz a tak vědí, co je drahé a co drahé není. Bohatí lidé něco takového neřeší, protože si mohou všechno dovolit. Neváží si ale hodnoty peněz a jsou schopni utratit mnoho peněz, které mohli do něčeho zajímavého zainvestovat.

Rozhodně není jednoduché vézt nějakou konverzaci, pokud se tito dva lidé setkají. Každý z nich je jinak nastavený a funguje jinak. Bohatí lidé se mnohdy nejsou schopni bavit o jiných věcech, než jsou drahá auta nebo drahé oblečení. Lidé chudší na tohle téma nemají moc co říct, protože takové věci neřeší.

Každý z nás vnímá mnoho věcí jinak. Právě peníze mohou člověka velice ovlivnit a to v celé řadě věcí.

chudoba a bohatství

Je zde také to, že když má někdo peníze, snaží se to všem ukázat, aby mu druzí záviděli. Něco takového ale není nejlepší přístup, protože byste klidně mohli o vaše peníze přijít a to velice jednoduše. Každý člověk by nad sebou měl čas od času přemýšlet, protože peníze mohou člověka zkazit a to více, než byste očekávali. Mohou změnit vaše chování vůči okolí a to mnohdy není dobré.